Posts Tagged ‘nike air max 90’

Jak zrelaksować się przy muzyce?

Na pewno każdy przychodzi z pracy zmęczony. Marzy wtedy o tym, aby wypocząć i się odprężyć. Dobrą formą relaksu może być odpoczynek przy muzyce. Wystarczy włączyć jakąś spokojną piosenkę, najlepiej samą melodię, położyć się lub usiąść wygodnie i wsłuchiwać się w każdy dźwięk. Dobrze jest zamknąć oczy podczas słuchania muzyki. Wtedy możemy uruchomić wyobraźnię i przenieść się na rajską wyspę lub w inne miejsce. Idealną muzyką do słuchania po ciężkim dniu jest muzyka relaksacyjna. Płyty z taką muzyką dostaniemy w każdym sklepie muzycznym albo będziemy mogli zamówić przez internet. Na takiej płycie znajdują się spokojne melodie, najczęściej imitujące śpiew ptaków, szum morza lub też inne przyjemne dla naszego ucha odgłosy. Mimo, iż większość osób doskonale odpręża się przy muzyce relaksacyjnej, muzyce klasycznej lub innej spokojnej muzyce, jest grono ludzi, którzy odpoczywają tylko i wyłącznie przy ciężkich brzmieniach. Dla nich doskonałą muzyką na relaks będzie jakiś kawałek metalowy lub rockowy. Oczywiście nasze preferencje muzyczne to nasza indywidualna sprawa. Tak więc, skoro nie lubimy odpoczywać przy muzyce relaksacyjnej, możemy włączyć taką muzykę, jaka leży w naszym guście i przynosi nam ukojenie. Wtedy nie będziemy musieli męczyć się słuchając muzyki, która nam nie odpowiada.

Słuchanie radia za pomocą Internetu

Jak się okazuje ludzie szczególnie lubią słuchać takiej muzyki, która wpisuje się w ich gust. Niemniej jednak ogólnym stacjom radiowym ciężko dogodzić wszystkim słuchaczom. Właśnie dlatego w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się tematyczne stacje radiowe, które skupiają się na danym rodzaju muzyki. Ktoś lubi polską muzykę rozrywkową, ma Radio Wawa, ktoś jest miłośnikiem muzyki klasycznej, to może słuchać RMF Classic. Jednak te tematyczne stacje mają to do siebie, że nie na każdym radiu i nie w każdym miejscu kraju mogą być słyszalne. Problem ten rozwiązuje Internet. Za pomocą globalnej sieci możemy słuchać takich popularnych stacji jak ZET, RMF, Jedynka, Trójka itp. Ale to nie wszystko, bo internauta ma dostęp do tematycznych stacji. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę radio internetowe i już pojawia się mnóstwo stron, na których możemy słuchać radia online. Istotne jest to, że mamy tam dostęp do radia skupiającego się na jednym rodzaju muzyki, od muzyki poważnej, przez jazz, soul, rock, po pop i disco polo. Radia można również słuchać za pomocą komunikatora gadu-gadu. Tam również jest szeroki wybór tematycznych stacji radiowych. Internet daje też nieograniczony dostęp do radia światowego. Jeśli kogoś interesują hiszpańskie rytmy, to bez problemu znajdzie w Internecie radio pochodzące z tego kraju.

Dostęp do tekstów piosenek dużo łatwiejszy niż kiedyś

Niektórzy ludzi są tacy, że w muzyce nie szukają tylko rytmu i melodii, ale ciekawych tekstów. Dla takich osób słowa są jakby dopełnieniem całej kompozycji i dają prawdziwe przeżycie muzyki. Niektórzy po porostu chcą wiedzieć o czym śpiewa ich ulubiony wykonawca, a inni po prostu szukają artyzmu w tekstach piosnek. Każdy z tych celów wymaga skupienia się na słowach, a to niestety jest trudne, szczególnie wtedy gdy kawałek jest szybki. Jeśli jednak jakiś tekst szczególnie przypadnie nam do gustu, to chcemy mieć go tylko dla siebie, w prywatnych zbiorach. Jeszcze 15 lat temu tekstów piosnek szukano na okładkach płyt bądź kaset. Kolejne źródło to czasopisma młodzieżowe. A niektórzy porostu słuchali kilkanaście razy ulubionego kawałka i przepisywali ze słuchu. Teraz to już to wszystko nie jest potrzebne. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać tytuł piosenki, który jest potrzeby, dodać słówko tekst i już od razu pojawi się to, co nas interesuje. Co więcej, jeśli to jest tekst po angielsku, to jeszcze dodatkowo możemy znaleźć jego tłumaczenie. Niemniej jednak trzeba podchodzić do niego z rezerwą, bo translacji często dokonują amatorzy. Na serwisie youtube można znaleźć filmiki, w których podczas słuchania pineski, jednocześnie oglądamy jej tekst w wersji oryginalnej wraz z tłumaczeniem.

error: Content is protected !!