Posts Tagged ‘internetowy sklep dla dzieci’

Muzyka odpowiednia na ślub i wesele

Dzień ślubu to najważniejszy dzień w życiu młodych ludzi wchodzących w związek małżeński. Na pewno zależy wtedy młodej parze na tym, aby wszystko odbyło się bez większych problemów. Oprócz ceremonii ślubnej, videofilmowania, gastronomii, dekoracji i zaproszonych gości, równie ważna jest muzyka. Wiadomo, że na wesele zaprasza się osoby w różnym wieku. Mając na względzie to, że na weselu bawi się kilka pokoleń, najlepiej jest dobrać pod tym kątem muzykę. Oczywiście znaczenie ma też to, czy muzyka będzie grana na żywo, czy odtwarzana z płyty. Wynajmując zespół muzyczny możemy liczyć na muzykę na żywo. Z reguły zespoły muzyczne grają na weselach swój repertuar, nie oznacza to, że nie możemy im zasugerować jakichś piosenek, które chcemy, aby były zagrane na weselu. Repertuar weselny najlepiej jest dobrać pod wszystkich gości, czyli wybrać część piosenek starszych, takich z lat 60., 70., 80. i 90. oraz pod młode osoby, czyli piosenki współczesne. Wtedy na pewno każdy będzie się dobrze bawił i będzie zadowolony. Podobnie można zrobić w przypadku wynajęcia DJ-a. Także można mu zasugerować, aby grał kawałki dla wszystkich. Zarówno dla starszego pokolenia, jak i dla młodych ludzi. Tak, aby każdy mógł tańczyć i bawić się do białego rana. Wtedy na pewno będziemy mieć gwarancję udanego wesela.

Nauka gry na instrumencie

Każda osoba słucha muzyki. Nie każdy jednak wykonuje muzykę. Wynika to z tego, że nie wszyscy mają talent i słuch muzyczny. Niektóre osoby przejawiają zdolności muzyczne w dzieciństwie, jednak gdy rodzice nie zauważą tego zbyt wcześnie, później jest już za późno, aby dziecko nauczyło się gry na instrumencie. Są też rodzice, którzy chcą na siłę wzbudzić w swoim dziecku miłość do muzyki i nawet, jeśli dziecko nie ma talentu, ani słuchu muzycznego, posyłają je na siłę do szkoły muzycznej, aby uczyło się gry na instrumencie. Jeśli dziecko zostanie przekazane w ręce rozsądnego nauczyciela, ten uświadomi rodzicom, że szkoda czasu i pieniędzy na lekcje gry, ponieważ ich dziecko choćby chciało i się starało nie nauczy się grać. Gdy dziecko przejawia od najmłodszych lat talent muzyczny, to warto zapisać je do szkoły muzycznej. Przy wyborze instrumentu najlepiej kierować się preferencjami dziecka oraz tym, czy z takim instrumentem nasze dziecko będzie miało szansę na grę w zespole muzycznym lub w orkiestrze, tak aby jego ciężka praca włożona w naukę gry nie poszła na marne i przyniosła owoce po latach. Ucząc się gry na instrumencie nasze dziecko na pewno pokocha muzykę i będzie doceniać jej piękno. Warto nie marnować talentu dziecka i zapisać je do szkoły muzycznej najwcześniej jak to możliwe.

Wybór muzyki na domową imprezę

Od jakiegoś czasu bardzo modne stają się imprezy organizowane w domu, zwane domówkami. Wiadomo, że taka impreza, zresztą jak każda inna, musi być dobrze zorganizowana. Zadanie dopilnowania wszystkiego należy do osoby organizującej imprezę. Powinna ona zadbać o rozesłanie zaproszeń do gości, o przygotowanie potraw i przekąsek oraz o napoje. Najważniejsze jest też, aby nie zapomnieć o muzyce. Najlepiej wybrać taki rodzaj muzyki, przy którym wszyscy goście będą się świetnie bawić. Ważne jest również, aby muzyka nadawała się do tańca. Nie musimy oczywiście wybierać jednego gatunku muzycznego. Możemy wybrać różne gatunki. Dobrze, aby tempo piosenek było zróżnicowane. Wtedy na szybszych piosenkach goście będą mogli tańczyć, natomiast na wolniejszych odpoczywać lub kołysać się w rytm muzyki. Jeśli chodzi o wybór stylów muzycznych i piosenek, to najlepiej wybrać taki repertuar, którego słuchają nasi goście. Wtedy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli mamy znajomych, którzy słuchają całkiem różnych i odmiennych gatunków muzycznych, to powinniśmy tak ustalić kolejność odtwarzanych utworów, aby każdy mógł tańczyć i nikt w tym czasie się nie nudził. Nie oznacza to, że nie możemy wpleść tam piosenek, których my słuchamy na co dzień i które lubimy. Dzięki temu domówka powinna być naprawdę udana.

error: Content is protected !!