Posts Tagged ‘grand theft auto 5’

Czy każdy może tworzyć muzykę?

Wielu słynnych i popularnych kompozytorów od najmłodszych lat przejawiało talent. Swoje pierwsze utwory zaczynali komponować w wieku kilka lat. Zwykle wtedy też grali pierwsze koncerty. W dzisiejszych czasach sytuacja jest inna. Niewiele dzieci jest tak zdolnych muzycznie, aby już od małego komponować i grać na instrumencie. Dopiero, gdy zaczynają uczęszczać do szkoły muzycznej, rozpoczyna się ich przygoda z graniem na instrumencie, a czasem z komponowaniem muzyki, jeśli mają ku temu zdolności. Współcześni kompozytorzy tworzą muzykę do piosenek rozrywkowych. Niewielu ludzi komponuje muzykę klasyczną, opery, czy muzykę baletową, choć nie oznacza to, że nie ma takich osób. Bardziej opłacalne jest komponowanie piosenek, które potem ktoś zaśpiewa, umieści na swojej płycie, a kompozytor i autor tekstu dostaną z tego tytułu wynagrodzenie. Jeśli chodzi o tworzenie muzyki, dzisiaj przy dobrze rozwiniętej technologii niemal każdy może komponować. Można zakupić różne programy komputerowe, które dają możliwość tworzenia muzyki w komputerze. Niewiele osób komponuje przy pianinie, jak dawniej. Prawie każdy korzysta z nowych technologii, szczególnie, jeśli chodzi o muzykę nowoczesną taką jak techno, pop, disco itd. Kompozytorzy muzyki klasycznej komponują w formie tradycyjnej, czyli przy pianinie.

Dlaczego młodzi ludzie nie przepadają za muzyką klasyczną?

Muzyka klasyczna wielu osobom przypada do gustu. Mogliby jej słuchać godzinami, zarówno z płyt, jak i na żywo. Niestety wielu młodych ludzi nie docenia piękna muzyki klasycznej. Wolą słuchać jakiegoś łubudubu, do którego mogą skakać i machać rękami. Młodzież nie przepada za muzyką klasyczną, dlatego że wydaje im się nudna. Podobnie jest z operą i baletem. One także wydają im się nudne i z tego powodu wolą wybrać techno, rock, dance, metal lub inny rodzaj muzyki rozrywkowej. Dla młodych ludzi muzyka klasyczna wydaje się zbyt powolna i smętna. Nie da się do niej tańczyć, a raczej robić różne wygibasów tak jak do techno. Poza tym dla niektórych muzyka klasyczna może być usypiająca. Szczególnie, gdy trzeba siedzieć na koncercie, czy w operze i wsłuchiwać się w dźwięki różnych instrumentów smyczkowych, dętych itd. W muzyce klasycznej nie ma wcale elektroniki. Jest ona wykonywana na żywo, a instrumenty są tak zsynchronizowane, że pięknie brzmią bez żadnych ulepszaczy lub zmodyfikowanych odgłosów, jak w muzyce techno. Muzyka klasyczna jest naturalna i nie trzeba jej ulepszać. Dla koneserów muzyka klasyczna jest prawdziwą ucztą. Jednak ludzi słuchających muzyki klasycznej jest coraz mniej. Głównie są to osoby starsze, jednak niektórzy młodzi ludzie także potrafią docenić piękno muzyki klasycznej.

Dlaczego warto słuchać muzyki?

Każdy z nas lubi słuchać muzyki. Jedni wolą łagodniejsze style muzyczne, inni wybierają muzykę szybką i dynamiczną. To, jaki rodzaj muzyki przypadnie nam do gustu, zależy tylko od nas. Najczęściej słuchamy muzyki po to, aby się odprężyć, zapomnieć o jakichś niemiłych chwilach, przypomnieć sobie jakieś wydarzenie lub robimy to dla rozrywki. Oczywiście nie musimy lubić tylko jednego stylu muzycznego. Niektórzy słuchają kilku gatunków muzycznych np. popu, hip hopu i dance. Wiele zespołów lub wokalistów coraz częściej stara się łączyć style muzyczne. Dawniej jedna osoba lub grupa zajmowała się wykonywaniem jednego gatunku muzycznego. Dlatego też, jeśli ktoś lubi łączone style, to na pewno znajdzie wykonawcę, który łączy jego ulubione style i dzięki temu nie będzie musiał kupować kilku płyt, tylko jedną. Wiadomo, że muzyki słuchamy nie tylko na płytach, czy w radiu. Niektórzy lubią posłuchać swojego ulubionego wykonawcy na żywo. Wtedy mogą się wybrać na jego koncert i poczuć klimat muzyki, którą wykonuje. Na pewno taka muzyka brzmi lepiej na żywo niż na płycie czy w radiu. Dlatego wiele osób chętniej chodzi na koncerty niż kupuje płyty z muzyką. Nawet, jeżeli bilet na koncert jest droższy niż płyta, to warto wydać pieniądze, jeśli naprawdę lubi się dany zespół muzyczny bądź wykonawcę.

Youtube – najpopularniejsze serwis do darmowego słuchania muzyki online

Serwis youtube powstał całkiem niedawno, bo w 2005 roku. Służy on do darmowego zamieszczania filmów, zarówno przez prywatne osoby, jak i różne firmy i instytucje. Filmy te mogą być oglądane przez społeczność z całego ze świata. Można także wypowiedzieć się na ich temat, zamieszczając komentarz. Do samego oglądania można być anonimowym użytkownikiem. Jeśli ktoś chce zamieszczać filmy bądź komentarze, musi się zarejestrować. Obecnie youtube to najpopularniejszy serwis do słuchania muzyki. Nie ma się czemu dziwić, bo jego zalety i możliwości są nieograniczone. Po pierwsze, nie ma ograniczeń gatunkowych. Możemy tam znaleźć zarówno utwór z klasyki literatury, jak i frywolną piosenkę disco polo. Po drugie, na youtube oglądamy nie tylko oficjalne teledyski. Internauci mogą komponować własne, kreatywne klipy do istniejących już piosenek. Taka twórczość jest bardzo ciekawa i pokazuje, że młodzi ludzi mają bardzo dużą wyobraźnię. Po trzecie, serwis ten jest też skarbnicą wiedzy dla tych, którzy uczą się grać na jakimś instrumencie. W zasobach youtube mieści się sporo filmów instruktażowych, jak wykonać dany kawałek. Jednak co najważniejsze, na tym serwisie można zamieścić własne autorskie kompozycje, które zobaczy mnóstwo ludzi i które dzięki temu mogą przynieść sukces wykonawcy. Wymienione cechy, to jeszcze nie wszystkie zalety youtube.

error: Content is protected !!